KOKORO

Zadbaj o Siebie z Qi Gong – auto-akupresura

Dziś na porannej sesji „Zadbaj o Siebie z Qi Gong” praktykowałyśmy sekwencje punktów auto-akupresury które regulują temperaturę ciała, uspokajają i polepszają jakość snu.

Jeden z nich to Yangchi (Yang Pool – Basen Yang) – punkt kanału energetycznego Potrójnego Ogrzewacza (Sanjiao). Jest to tzw. punkt Żródło-Yuan. Każdy z takich punktów znajduje się albo na nadgarstkach albo przy kostkach stóp (na zdjęciu to SJ4).

Jest to punkt z dużą mocą gdyż tonizuje energię organów i jest kluczowy w przypadku chorób przewlekłych szczególnie gdy następuje wyczerpanie substancji witalnych (Jing – Esencja; Xue – Krew; Jin Ye – Fluidy; Qi – energia życiowa; Shen – Duch i Umysł).

Polecam regularny ucisk i masaż tego punktu a także masaż i opukiwanie merydianu Potrójnego Ogrzewacza – ten kanał energetyczny łączy wszystkie 12 merydianów, reguluje temperaturę, przewodzi i harmonizuje energię Qi.

Jeśli macie ochotę poznać więcej punktów i praktykować z udrażnianiem i wzmacnianiem merydianów i Systemów Energetycznych zapraszam na wtorkowe sesje poranne 😍

 

Dodaj komentarz

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security